Współczesne czasy to prawdziwe morze możliwości – zakupowych, aranżacyjnych i ogólnych – w całej swojej krasie. Dziś potencjalny nabywca ma tak wiele rozwiązań i pomysłów do wyboru, że mógłby się w nich zagubić. Nie o błądzenie jednak chodzi, a o dobór takich mebli i dodatków, by mieszkało się pięknie, a przy tym – także bardzo wygodnie.

Ława kawowa w nowoczesnej odsłonie przybierać można rozmaite formy. Jedni klienci zdecydują się raczej na uniwersalną i ponadczasową klasykę z drewnem w roli głównej, inni – raczej na coś ekstrawaganckiego, nietypowego i stanowiącego połączenie kilku rodzajów materiałów. Dużą popularnością cieszą się duety drewna ze szkłem hartowanym czy z elementami metalowymi. W każdym przypadku jednak warto odpowiedzieć sobie najpierw na pytanie: jaką funkcję główną ma pełnić nasza ława kawowa i ile osób planujemy przy niej często gościć. Wówczas okazać się może, że niezbyt duża ława absolutnie odpada i zdecydować się powinniśmy raczej na model bardzo solidnie wykonany, wyposażony w dość szeroki blat, a przy tym niezbyt ciężki w całej swojej postaci. Dlaczego? A choćby po to, by dał się łatwo przestawiać, przesuwać, obracać…

Zakup ławy kawowej z myślą o umieszczeniu jej w salonie, jest pomysłem doskonałym. W przestrzeni dedykowanej relaksowi odnajdzie się ona znakomicie. Przede wszystkim spełniać będzie rolę mebla wspornika oraz zapewni dostęp do przestrzeni, na której będzie można ustawić wiele akcesoriów – niezbędników, bez których nie wyobrażamy sobie pełnego odpoczynku. Z powodzeniem też sprawdzi się jako dodatkowy blat do wykorzystania podczas spotkań towarzyskich, kiedy nie tylko dużo się gada, ale również sporo je i… smakuje – nie tylko kulinarnie.

O praktycznej stronie ław decyduje zazwyczaj ich kształt. I tak większym uznaniem klientów pozostają wciąż kanciaste modele ław – prostokątne czy kwadratowe. Okrągłe i owalne cieszą się mniejszym zainteresowaniem choć nie jest absolutnie tak, że nikt ich nie kupuje. O gustach i pomysłach na wnętrze ponoć się nie dyskutuje – można jedynie podpowiedzieć które z proponowanych rozwiązań będzie lepsze.