Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami niezbyt dużego mieszkania czy domu, nierzadko stoimy przed naprawdę dużym wyzwaniem. Mowa o efektownym urządzeniu wnętrza mieszkalnego tak, by cieszyło oko, pozwalając wykorzystać w pełni dostępny metraż. W niewielkich lokalach mieszkalnych nie ma mowy o eksperymentowaniu czy inwestowaniu w meble, które nie spełnią swojej wielofunkcyjnej roli. Tu liczy się trafienie w realne potrzeby wnętrza i oczekiwania jego użytkowników, czyli domowników, którzy przebywają w nim najczęściej.

Ograniczony metraż dość trudno pogodzić z komfortem użytkowania i maksymalną funkcjonalnością. Producenci mebli próbują jednak sprostać temu zadaniu i… stworzyli meble na miarę czasów, ale i potrzeb. W taki sposób właśnie w sprzedaży pojawiły się nietypowe dość półkotapczany. Czym się wyróżniają i dlaczego cieszą się tak dużą popularnością wśród kupujących?

Największą funkcjonalnością półkotapczanów jest możliwość ich wygodnego schowania we wnętrzu pojemnej, specjalnie zaprojektowanej szafy. I tak właśnie się dzieje, gdy po nocnym odpoczynku chcemy taki półkotapczan złożyć. Łóżka te zostały wyposażone w system innowacyjnych okuć, dzięki którym możliwe jest ich bezproblemowe składanie, tak by zamknęły się w czeluściach szafy właśnie. W ten sposób za dnia łóżka nie zajmują miejsca w poziomie, a w nocy, rozłożone, stanowić mogą w pełni komfortową przestrzeń do zasłużonego odpoczynku.

Na zakup półkotapczanów decydują się głównie właściciele niewielkich kawalerek, pragnąc jak najlepiej wykorzystać i tak ograniczony metraż lokalu mieszkalnego. W ten sposób właśnie nie zagracają mieszkania, a maksymalnie adaptują je do własnych, realnych potrzeb.

Funkcjonalne, wygodne, a do tego o bardzo kompatybilnym kształcie – półkotapczany zjednują sobie coraz większą liczbę zwolenników. Stworzone zostały z myślą o maksymalnej wygodzie ich użytkowników, dlatego też ich popularność stale rośnie. I oby tak dalej! Niech żyją funkcjonalne meble właśnie!